Aventics R480668881 (CCL-DA-100-0020-IC-0210200111A) ISO 21287, Serie CCL-IC
€394.20
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R480668881
Manufacturer Nr.
R480668881
Aventics R480668881 (CCL-DA-100-0020-IC-0210200111A) ISO 21287, Serie CCL-IC
Frequently Bought Together
-
This Item:
€394.20Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480668792 (CCL-DA-016-0030-IC-0210200111A) ISO 21287, Serie CCL-IC
€96.71Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480668846 (CCL-DA-050-0040-IC-0210200111A) ISO 21287, Serie CCL-IC
€226.37Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Dämpfung | elastisch |
| Druckluftanschluss | G 1/8 |
| Hub | 20 mm |
| Kolbendurchmesser | 100 mm |
| Kolbenstangengewinde | M12 |
| Umgebungstemperatur max. | 80 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -20 °C |
| Wirkprinzip | doppeltwirkend |
| Betriebsdruck max. | 10 bar |
| Betriebsdruck min. | 1 bar |
| SAP-Kurztext | CCL-DA-100-0020-IC-0210200111AB00000-BAS |
| Manufacturer Nr. | R480668881 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Aventics
-
Aventics R402000884 (TWC-DA-020-0070-RL-SE) Doppelkolbenzylinder, Serie TWC-RL€783.21Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics R402000860 (TWC-DA-020-0070-HL-SE) Doppelkolbenzylinder, Serie TWC-HL€783.21Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics R480643777 (MSC-DA-020-0040-MG-EM-EM-02-M-) Minischlitten, Serie MSC-MG-EM€798.62Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics R480640150 (MSC-DA-025-0040-MG-EE-EE-02-M-) Minischlitten, Serie MSC-MG-EE€797.19Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost



