C.K T4722ESD 0. Screwdriver Triton ESD Phillips, PH0x60 mm, 130 mm
€2.72
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL11042
Manufacturer Nr.
T4722ESD 0
Screwdriver Triton ESD Phillips, PH0x60 mm, 130 mm
Other versions
| item number | type of screw & blade length |
| WL11042 | PH0 & 60 mm |
| WL11043 | PH1 & 80 mm |
| WL25237 | PH1 & 300 mm |
| WL11044 | PH2 & 100 mm |
- Ergonomic triangular handle for comfort and increased torque
- Fully ESD-compliant, dissipative in all ranges
- Hardened alloy steel shaft for exceptional strength and durability
- Black blades, avoid reflections and flaking of chrome particles
- Direct injection moulding of the handle with the shaft guarantees long-lasting connection and function
- Precisely fitting tip for damage-free screwing in
- According to DIN ISO 8764, IEC61340 5.1 & 5.2
- Size: PH0
- Visible blade length: 60 mm
- total length: 130 mm
Product details
| item number | WL11042 |
| model | 4722ESD 0x60 mm |
| manufacturer | C.K |
| manufacturer item number | T4722ESD 0 |
| dimensions (LxWxH) | 0 x 22 mm x 22 mm |
| order unit | piece |
| ESD safe | yes |
| packaging mass | piece |
| type of screwdriver | normal screwdrivers |
| VDE | no |
| type of screw | PH0 |
| tool length | 130 mm |
| usage screwdriver | PHILLIPS-screws |
| blade diameter | 3.5 mm |
| blade length | 60 mm |
| Manufacturer Nr. | T4722ESD 0 |
|---|---|
| Manufacturer | C.K |
| Weight | 0.100000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
More from C.K
-
C.K T4723-2. Screwdriver Triton XLS Pozidriv, PZ2x100 mm, 208 mm€4.12Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
C.K T4723-0. Screwdriver Triton XLS Pozidriv, PZ0x60 mm, 149 mm€2.64Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
C.K T4723-1. Screwdriver Triton XLS Pozidriv, PZ1x75 mm, 175 mm€3.26Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
C.K T4723-1250. Screwdriver Triton XLS Pozidriv, PZ1x250 mm, 350 mm€4.84Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost