C.K T4723ESD 0. Screwdriver Triton ESD Pozidriv 0x60 mm, 130 mm
€3.73
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL11045
Manufacturer Nr.
T4723ESD 0
Screwdriver Triton ESD Pozidriv 0x60 mm, 130 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€3.73Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Reeco RF-013-0001-ESD. ESD container (1L)
€3.13Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Reeco RF-016-4566-9003. 45/66 wheeled drawer unit (4 drawers)
€800.51Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
Other versions
| item number | type of screw & blade length |
| WL11045 | PZ0 & 80 mm |
| WL11046 | PZ1 & 80 mm |
| WL11047 | PZ2 & 100 mm |
- Ergonomic triangular handle for comfort and increased torque
- Fully ESD-compliant, dissipative in all ranges
- Hardened alloy steel shaft for exceptional strength and durability
- Black blades, avoid reflections and flaking of chrome particles
- Direct injection moulding of the handle with the shaft guarantees long-lasting connection and function
- Precisely fitting tip for damage-free screwing in
- According to DIN ISO 8764, IEC61340 5.1 & 5.2
- Size: PZ0
- Visible blade length: 60 mm
- total length: 130 mm
Product details
| item number | WL11045 |
| model | 4723ESD 0x60 mm |
| manufacturer | C.K |
| manufacturer item number | T4723ESD 0 |
| dimensions (LxWxH) | 0 x 23 mm x 23 mm |
| order unit | piece |
| ESD safe | yes |
| packaging mass | piece |
| type of screwdriver | normal screwdrivers |
| VDE | no |
| type of screw | PZ0 |
| tool length | 130 mm |
| usage screwdriver | pozidriv-screws |
| blade diameter | 3.5 mm |
| blade length | 80 mm |
| Manufacturer Nr. | T4723ESD 0 |
|---|---|
| Manufacturer | C.K |
| Weight | 0.100000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
More from C.K
-
-
-
C.K AV06040. All-purpose scissors, stainless steel, 185 mm€8.48Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -


