C.K T4723ESD 2. Screwdriver Triton ESD Pozidriv 2x100 mm, 200 mm
€4.88
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL11047
Manufacturer Nr.
T4723ESD 2
Screwdriver Triton ESD Pozidriv 2x100 mm, 200 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€4.88Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Reeco RF-013-0001-ESD. ESD container (1L)
€3.13Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Reeco RF-016-4566-9003. 45/66 wheeled drawer unit (4 drawers)
€800.51Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
Other versions
| item number | type of screw & blade length |
| WL11045 | PZ0 & 80 mm |
| WL11046 | PZ1 & 80 mm |
| WL11047 | PZ2 & 100 mm |
- Ergonomic triangular handle for comfort and increased torque
- Fully ESD compliant, dissipative in all ranges
- Hardened alloy steel shaft for exceptional strength and durability
- Black blades, avoid reflections and flaking of chrome particles
- Direct injection moulding of the handle with the shaft guarantees long-lasting connection and function
- Precisely fitting tip for damage-free screwing in
- According to DIN ISO 8764, IEC61340 5.1 & 5.2
- Size: PZ2
- Visible blade length: 100 mm
- total length: 200 mm
Product details
| item number | WL11047 |
| model | 4723ESD 2x100 mm |
| manufacturer | C.K |
| manufacturer item number | T4723ESD 2 |
| dimensions (LxWxH) | 0 x 32 mm x 32 mm |
| order unit | piece |
| ESD safe | yes |
| packaging mass | piece |
| type of screwdriver | normal screwdrivers |
| VDE | no |
| type of screw | PZ2 |
| tool length | 200 mm |
| usage screwdriver | pozidriv-screws |
| blade diameter | 6 mm |
| blade length | 100 mm |
| Manufacturer Nr. | T4723ESD 2 |
|---|---|
| Manufacturer | C.K |
| Weight | 0.100000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
More from C.K
-
C.K T0876. Blade set for oscillating tool, Bi-Metal blades, 2 pieces€8.12Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
-
-
C.K T0875. Blade set for oscillating tool, bi-metal blades, 2 pieces€7.27Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost


