C.K T4840XESD32. Xonic ESD socket wrench, 3.2x60 mm, 157 mm
€12.83
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL11073
Manufacturer Nr.
T4840XESD32
Xonic ESD socket wrench, 3.2x60 mm, 157 mm
Other versions
| item number | wrench width |
| WL11074 | 3.5 mm |
| WL11075 | 4.0 mm |
| WL11076 | 4.5 mm |
| WL11078 | 5,5 mm |
| WL11073 | 3.2 mm |
| WL11077 | 5 mm |
- Ergonomically designed handle with rotating trough cap for optimum control of the rotary movement even at lowest torques
- High quality chrome-vanadium steel shaft for exceptional strength and durability
- Precisely fitting tips for exact adjustments and damage-free screwing in
- Black blades, not chrome-plated, avoid reflections and flaking of chrome particles
- Fully ESD compliant, dissipative in all areas
- Size: 3,2 mm
- Visible blade length: 60 mm
- total length: 157 mm
Product details
| item number | WL11073 |
| model | 4840X-ESD 3,2x60 mm |
| manufacturer | C.K |
| manufacturer item number | T4840XESD32 |
| dimensions (LxWxH) | 0 x 40 mm x 159 mm |
| dimensions with packaging (LxWxH) | 17 mm x 46 mm x 206 mm |
| order unit | piece |
| VDE | no |
| ESD safe | yes |
| tool length | 157 mm |
| Manufacturer Nr. | T4840XESD32 |
|---|---|
| Manufacturer | C.K |
| Weight | 0.100000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
More from C.K
-
-
C.K T5914 55. Inspection mirror, with plastic handle, 55 mm€11.94Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
-