C.K T4840XESD40. Xonic ESD socket wrench, 4.0x60 mm, 157 mm
€13.47
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL11075
Manufacturer Nr.
T4840XESD40
Xonic ESD socket wrench, 4.0x60 mm, 157 mm
Other versions
| item number | wrench width |
| WL11074 | 3.5 mm |
| WL11075 | 4.0 mm |
| WL11076 | 4.5 mm |
| WL11078 | 5,5 mm |
| WL11073 | 3.2 mm |
| WL11077 | 5 mm |
- Ergonomically designed handle with rotating trough cap for optimum control of the rotary movement even at lowest torques
- High quality chrome-vanadium steel shaft for exceptional strength and durability
- Precisely fitting tips for exact adjustments and damage-free screwing in
- Black blades, not chrome-plated, avoid reflections and flaking of chrome particles
- Fully ESD compliant, dissipative in all areas
- Size: 4,0 mm
- Visible blade length: 60 mm
- total length: 157 mm
Product details
| item number | WL11075 |
| model | 4840X-ESD 4,0x60 mm |
| manufacturer | C.K |
| manufacturer item number | T4840XESD40 |
| dimensions (LxWxH) | 0 x 40 mm x 160 mm |
| dimensions with packaging (LxWxH) | 17 mm x 46 mm x 207 mm |
| order unit | piece |
| ESD safe | yes |
| packaging mass | piece |
| VDE | no |
| tool length | 157 mm |
| Manufacturer Nr. | T4840XESD40 |
|---|---|
| Manufacturer | C.K |
| Weight | 0.100000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
More from C.K
-
C.K T2362D. ESD insertion tweezers, curved, type 12A.SA ESD, 120 mm€27.59Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
C.K T2364. Gripping tweezers, square flat tips, type 127.SA, 105 mm€21.92Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
C.K T2354. Assembly tweezers, ro withed inside, type 578.SA, 115 mm€22.26Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
C.K T2360. Assembly tweezers, straight, type 2A.SA, 120 mm€18.86Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost