C.K T4840Xesd45. Xonic ESD socket wrench, 4.5x60 mm, 157 mm
€13.69
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL11076
Manufacturer Nr.
T4840XESD45
Xonic ESD socket wrench, 4.5x60 mm, 157 mm
Other versions
| item number | wrench width |
| WL11074 | 3.5 mm |
| WL11075 | 4.0 mm |
| WL11076 | 4.5 mm |
| WL11078 | 5,5 mm |
| WL11073 | 3.2 mm |
| WL11077 | 5 mm |
- Ergonomically designed handle with rotating trough cap for optimum control of the rotary movement even at lowest torques
- High quality chrome-vanadium steel shaft for exceptional strength and durability
- Precisely fitting tips for exact adjustments and damage-free screwing in
- Black blades, not chrome-plated, avoid reflections and flaking of chrome particles
- Fully ESD compliant, dissipative in all areas
- Size: 4,5 mm
- Visible blade length: 60 mm
- total length: 157 mm
Product details
| item number | WL11076 |
| model | 4840X-ESD 4,5x60 mm |
| manufacturer | C.K |
| manufacturer item number | T4840XESD45 |
| dimensions (LxWxH) | 0 x 40 mm x 157 mm |
| dimensions with packaging (LxWxH) | 17 mm x 46 mm x 204 mm |
| order unit | piece |
| ESD safe | yes |
| packaging mass | piece |
| VDE | no |
| tool length | 157 mm |
| Manufacturer Nr. | T4840XESD45 |
|---|---|
| Manufacturer | C.K |
| Weight | 0.100000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
More from C.K
-
C.K T4344M7ST. Wrench set with ratchet mechanism, metric, 7 pieces€53.81Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
C.K T4343M/12ST. Combination wrench set, metric, 8-22 mm, 12 pieces€51.11Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
C.K T4365 200. Adjustable wrench "Sure Drive", 200 mm / 8"€19.27Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
C.K T4365 150. Adjustable wrench "Sure Drive", 150 mm / 6"€15.24Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost