C.K T4840XESD50. Xonic ESD socket wrench, 5.0x60 mm, 157 mm
€13.69
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL11077
Manufacturer Nr.
T4840XESD50
Xonic ESD socket wrench, 5.0x60 mm, 157 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€13.69Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Reeco RF-013-0001-ESD. ESD container (1L)
€3.13Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Reeco RF-016-4566-9003. 45/66 wheeled drawer unit (4 drawers)
€800.51Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
Other versions
| item number | wrench width |
| WL11074 | 3.5 mm |
| WL11075 | 4.0 mm |
| WL11076 | 4.5 mm |
| WL11078 | 5,5 mm |
| WL11073 | 3.2 mm |
| WL11077 | 5 mm |
- Ergonomically designed handle with rotating trough cap for optimum control of the rotary movement even at lowest torques
- High quality chrome-vanadium steel shaft for exceptional strength and durability
- Precisely fitting tips for exact adjustments and damage-free screwing in
- Black blades, not chrome-plated, avoid reflections and flaking of chrome particles
- Fully ESD compliant, dissipative in all areas
- Size: 5,0 mm
- Visible blade length: 60 mm
- total length: 157 mm
Product details
| item number | WL11077 |
| model | 4840X-ESD 5,0x60 mm |
| manufacturer | C.K |
| manufacturer item number | T4840XESD50 |
| dimensions (LxWxH) | 0 x 4 mm x 157 mm |
| dimensions with packaging (LxWxH) | 17 mm x 46 mm x 204 mm |
| order unit | piece |
| ESD safe | yes |
| VDE | no |
| tool length | 157 mm |
| Manufacturer Nr. | T4840XESD50 |
|---|---|
| Manufacturer | C.K |
| Weight | 0.100000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
More from C.K
-
C.K T49242-2. Dextro VDE Slim screwdriver Phillips, PH2x125 mm, 232 mm€9.31Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
C.K T49243-2. Dextro VDE Slim screwdriver Pozidriv, PZ2x125 mm, 232 mm€10.35Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
C.K T49244-035. Dextro VDE Slim Screwdriver, slotted 3.5x100 mm, 195 mm€6.02Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
C.K T49243-1. Dextro VDE Slim screwdriver Pozidriv, PZ1x80 mm, 195 mm€8.18Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost

