C.K T4875X ESD. Xonic ESD screwdriver, PZ0x60 mm, 157 mm
€3.74
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL11114
Manufacturer Nr.
T4875X ESD
Xonic ESD screwdriver, PZ0x60 mm, 157 mm
Other versions
| item number | type of screw |
| WL11114 | PZ0 |
| WL11115 | PZ1 |
- Ergonomically designed handle with rotating trough cap for optimum control of the rotary movement even at lowest torques
- High quality chrome-vanadium steel shaft for exceptional strength and durability
- Precisely fitting tips for exact adjustments and damage-free screwing in
- Black blades, not chrome-plated, avoid reflections and flaking of chrome particles
- Fully ESD compliant, dissipative in all areas
- Size: PZ 0
- Blade diameter: 3.0 mm
- Visible blade length: 60 mm
- total length: 157 mm
Product details
| item number | WL11114 |
| model | 4875X ESD PZD 0x60 |
| manufacturer | C.K |
| manufacturer item number | T4875X ESD |
| dimensions (LxWxH) | 0 x 30 mm x 160 mm |
| dimensions with packaging (LxWxH) | 17 mm x 46 mm x 207 mm |
| order unit | piece |
| type of screw | PZ0 |
| ESD safe | yes |
| VDE | no |
| type of screwdriver | normal screwdrivers |
| packaging mass | piece |
| tool length | 157 mm |
| Manufacturer Nr. | T4875X ESD |
|---|---|
| Manufacturer | C.K |
| Weight | 0.100000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
More from C.K
-
-
-
-
C.K K60175D. Kompakter Schlüsseltresor mit Zahlenschloss 75mm (Key Safe)€14.74Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost