C.K T4877XESD08. Xonic ESD screwdriver for Torx screws, T08x60 mm, 157 mm
€5.04
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL11128
Manufacturer Nr.
T4877XESD08
Xonic ESD screwdriver for Torx screws, T08x60 mm, 157 mm
Other versions
| item number | type of screw |
| WL11124 | TX04 |
| WL11125 | TX05 |
| WL11126 | TX06 |
| WL11127 | TX07 |
| WL11128 | TX08 |
- Ergonomically designed handle with rotating trough cap for optimum control of the rotary movement even at lowest torques
- High quality chrome-vanadium steel shaft for exceptional strength and durability
- Precisely fitting tips for exact adjustments and damage-free screwing in
- Black blades, not chrome-plated, avoid reflections and flaking of chrome particles
- Fully ESD compliant, dissipative in all areas
- Size: TX08
- Blade diameter: 3.5 mm
- Visible blade length: 60 mm
- total length: 157 mm
Product details
| item number | WL11128 |
| model | 4877X-ESD-TX-08x60 |
| manufacturer | C.K |
| manufacturer item number | T4877XESD08 |
| dimensions (LxWxH) | 0 x 17 mm x 17 mm |
| dimensions with packaging (LxWxH) | 207 mm x 17 mm x 17 mm |
| order unit | piece |
| ESD safe | yes |
| packaging mass | piece |
| type of screw | TX08 |
| VDE | no |
| type of screwdriver | normal screwdrivers |
| tool length | 157 mm |
| usage screwdriver | TORX-screws |
| Manufacturer Nr. | T4877XESD08 |
|---|---|
| Manufacturer | C.K |
| Weight | 0.100000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
More from C.K
-
C.K T4880XES257. Xonic ESD screwdriver slot, 2.5x75 mm, 172 mm€3.98Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
C.K T4880XES12. Xonic ESD screwdriver slot, 1.2x60 mm, 157 mm€5.08Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
C.K T4880XES18. Xonic ESD screwdriver slot, 1.8x60 mm, 157 mm€4.88Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
C.K T4880XES256. Xonic ESD Screwdriver slotted, 2.5x60 mm, 157 mm€4.00Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost