C.K T4880XES410. Xonic ESD screwdriver slotted, 4.0x100 mm, 197 mm
€4.51
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL11146
Manufacturer Nr.
T4880XES410
Xonic ESD screwdriver slotted, 4.0x100 mm, 197 mm
Other versions
| item number | blade width | blade thickness | tool length |
| WL11137 | 0.8 mm | 0.2 mm | 157 mm |
| WL11138 | 1.2 mm | 0.25 mm | 157 mm |
| WL11139 | 1.5 mm | 0.3 mm | 157 mm |
| WL11140 | 1.8 mm | 0.3 mm | 157 mm |
| WL11141 | 2.5 mm | 0.4 mm | 157 mm |
| WL11142 | 2.5 mm | 0.4 mm | 172 mm |
| WL11143 | 3 mm | 0.5 mm | 197 mm |
| WL11144 | 3 mm | 0.5 mm | 250 mm |
| WL11146 | 4 mm | 0.6 mm | 197 mm |
- Ergonomically designed handle with rotating trough cap for optimum control of the rotary movement even at lowest torques
- High quality chrome-vanadium steel shaft for exceptional strength and durability
- Precisely fitting tips for exact adjustments and damage-free screwing in
- Black blades, not chrome-plated, avoid reflections and flaking of chrome particles
- Fully ESD compliant, dissipative in all areas
- Size: 4,0 mm
- Visible blade length: 100 mm
- total length: 197 mm
Product details
| item number | WL11146 |
| model | 4880X-ESD-4,0x100 |
| manufacturer | C.K |
| manufacturer item number | T4880XES410 |
| dimensions (LxWxH) | 0 x 4 mm x 200 mm |
| dimensions with packaging (LxWxH) | 17 mm x 46 mm x 247 mm |
| order unit | piece |
| ESD safe | yes |
| VDE | no |
| type of screwdriver | normal screwdrivers |
| type of screw | slot |
| packaging mass | piece |
| tool length | 197 mm |
| usage screwdriver | slotted screws |
| blade width | 4 mm |
| blade thickness | 0.6 mm |
| Manufacturer Nr. | T4880XES410 |
|---|---|
| Manufacturer | C.K |
| Weight | 0.100000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
More from C.K
-
C.K T4343M/12ST. Combination wrench set, metric, 8-22 mm, 12 pieces€51.11Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
C.K T4365 150. Adjustable wrench "Sure Drive", 150 mm / 6"€15.24Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
C.K T4344M7ST. Wrench set with ratchet mechanism, metric, 7 pieces€53.81Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
C.K T4365 200. Adjustable wrench "Sure Drive", 200 mm / 8"€19.27Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost