C.K T4880X 256. Xonic screwdriver slot, 2.5x60 mm, 160 mm
€3.97
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL11153
Manufacturer Nr.
T4880X 256
Xonic screwdriver slot, 2.5x60 mm, 160 mm
Other versions
| item number | blade width | blade thickness | tool length |
| WL11149 | 0.8 mm | 0.2 mm | 157 mm |
| WL11150 | 1.2 mm | 0.2 mm | 157 mm |
| WL11151 | 1.5 mm | 0.25 mm | 157 mm |
| WL11152 | 1.8 mm | 0.3 mm | 157 mm |
| WL11153 | 2.5 mm | 0.4 mm | 160 mm |
| WL11154 | 2.5 mm | 0.4 mm | 173 mm |
| WL11155 | 3 mm | 0.5 mm | 197 mm |
| WL11156 | 4 mm | 0.8 mm | 197 mm |
- Ergonomically designed handle with rotating trough cap for optimum control of the rotary movement even at lowest torques
- High quality chrome-vanadium steel shaft for exceptional strength and durability
- Precisely fitting tips for exact adjustments and damage-free screwing in
- Black blades, not chrome-plated, avoid reflections and flaking of chrome particles
- Color-coded trough caps for easy recognition
- Size: 2,5 mm
- Visible blade length: 60 mm
- total length: 157 mm
Product details
| item number | WL11153 |
| model | 4880X-2,5x60 |
| manufacturer | C.K |
| manufacturer item number | T4880X 256 |
| dimensions (LxWxH) | 0 x 17 mm x 17 mm |
| dimensions with packaging (LxWxH) | 207 mm x 17 mm x 17 mm |
| order unit | piece |
| ESD safe | no |
| VDE | no |
| type of screwdriver | normal screwdrivers |
| type of screw | slot |
| packaging mass | piece |
| tool length | 160 mm |
| usage screwdriver | slotted screws |
| blade width | 2.5 mm |
| blade thickness | 0.4 mm |
| Manufacturer Nr. | T4880X 256 |
|---|---|
| Manufacturer | C.K |
| Weight | 0.100000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
More from C.K
-
C.K T2370D. ESD placement tweezers, curved, type 2AB.SA ESD, 117 mm€24.68Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
-
C.K T2381. Precision tweezers, fine serrated, type 00D.SA, 120 mm€16.36Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
C.K T2379D. ESD precision tweezers, type 3.SA ESD, 120 mm€22.19Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost