C.K T4880X 310. Xonic screwdriver slot, 3.0x100 mm, 197 mm
€3.73
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL11155
Manufacturer Nr.
T4880X 310
Xonic screwdriver slot, 3.0x100 mm, 197 mm
Other versions
| item number | blade width | blade thickness | tool length |
| WL11149 | 0.8 mm | 0.2 mm | 157 mm |
| WL11150 | 1.2 mm | 0.2 mm | 157 mm |
| WL11151 | 1.5 mm | 0.25 mm | 157 mm |
| WL11152 | 1.8 mm | 0.3 mm | 157 mm |
| WL11153 | 2.5 mm | 0.4 mm | 160 mm |
| WL11154 | 2.5 mm | 0.4 mm | 173 mm |
| WL11155 | 3 mm | 0.5 mm | 197 mm |
| WL11156 | 4 mm | 0.8 mm | 197 mm |
- Ergonomically designed handle with rotating trough cap for optimum control of the rotary movement even at lowest torques
- High quality chrome-vanadium steel shaft for exceptional strength and durability
- Precisely fitting tips for exact adjustments and damage-free screwing in
- Black blades, not chrome-plated, avoid reflections and flaking of chrome particles
- Color-coded trough caps for easy recognition
- Size: 3,0 mm
- Visible blade length: 100 mm
- total length: 197 mm
Product details
| item number | WL11155 |
| model | 4880X-3,0x100 |
| manufacturer | C.K |
| manufacturer item number | T4880X 310 |
| dimensions (LxWxH) | 0 x 17 mm x 17 mm |
| dimensions with packaging (LxWxH) | 245 mm x 17 mm x 17 mm |
| order unit | piece |
| type of screwdriver | normal screwdrivers |
| packaging mass | piece |
| ESD safe | no |
| VDE | no |
| type of screw | slot |
| tool length | 197 mm |
| usage screwdriver | slotted screws |
| blade width | 3 mm |
| blade thickness | 0.5 mm |
| Manufacturer Nr. | T4880X 310 |
|---|---|
| Manufacturer | C.K |
| Weight | 0.100000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
More from C.K
-
C.K T3783D. Sensoplus ESD needle-nose pliers, without cut, 155 mm€35.36Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
C.K T3770 1D120. Sensoplus ESD flat nose pliers, with cut, 130 mm€30.96Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
C.K T3767D 120. Sensoplus ESD Snipe nose pliers, bent, without cut, 130 mm€32.79Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
C.K T3703DL. Leatherette service bag, empty, 235x150x30 mm€19.52Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost