C.K T4882X 000. Xonic screwdriver Phillips, PH000x60 mm, 157 mm
€6.46
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL11173
Manufacturer Nr.
T4882X 000
Xonic screwdriver Phillips, PH000x60 mm, 157 mm
Other versions
| item number | type of screw |
| WL11171 | PH0 |
| WL11172 | PH00 |
| WL11173 | PH000 |
| WL11174 | PH1 |
- Ergonomically designed handle with rotating trough cap for optimum control of the rotary movement even at lowest torques
- High quality chrome-vanadium steel shaft for exceptional strength and durability
- Precisely fitting tips for exact adjustments and damage-free screwing in
- Black blades, not chrome-plated, avoid reflections and flaking of chrome particles
- Color-coded trough caps for easy recognition
- Size: PH 000
- Blade diameter: 2.5 mm
- Visible blade length: 60 mm
- total length: 157 mm
Product details
| item number | WL11173 |
| model | 4882X-PH-000x60 |
| manufacturer | C.K |
| manufacturer item number | T4882X 000 |
| dimensions (LxWxH) | 0 x 17 mm x 17 mm |
| dimensions with packaging (LxWxH) | 207 mm x 17 mm x 17 mm |
| order unit | piece |
| packaging mass | piece |
| type of screwdriver | normal screwdrivers |
| VDE | no |
| type of screw | PH000 |
| ESD safe | no |
| tool length | 157 mm |
| usage screwdriver | PHILLIPS-screws |
| Manufacturer Nr. | T4882X 000 |
|---|---|
| Manufacturer | C.K |
| Weight | 0.100000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
More from C.K
-
C.K MA2740. 3-pocket pack, tear-resistant polyester, transparent backside€8.96Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
-
-