Bahco 2047-2-12. Offset screwdriver, double-angled, slotted 2.0X12.0X200 mm
€18.29
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL15666
Manufacturer Nr.
2047-2-12
Offset screwdriver, double-angled, slotted 2.0X12.0X200 mm
Other versions
| item number | blade length & blade width & Blade thickness |
| WL15662 | 100 mm & 4 mm & 0.8 mm |
| WL15663 | 150 mm & 8 mm & 1.2 mm |
| WL15664 | 175 mm & 10 mm & 1.6 mm |
| WL15665 | 125 mm & 5.5 mm & 1 mm |
| WL15666 | 200 mm & 12 mm & 2 mm |
- Offset screwdriver for slotted screws, double-angled
- Nickel and chrome plated blade, polypropylene handle
- DIN 5200
- Cutting edge position 0° or 90°
Product details
| item number | WL15666 |
| model | 2047-2-12 |
| manufacturer | BAHCO |
| manufacturer item number | 2047-2-12 |
| width | 44 mm |
| order unit | piece |
| packaging mass | piece |
| type of screw | slot |
| VDE | no |
| ESD safe | no |
| type of screwdriver | allen wrench |
| Blade thickness | 2 mm |
| tool length | 200 mm |
| blade length | 200 mm |
| blade width | 12 mm |
| Manufacturer Nr. | 2047-2-12 |
|---|---|
| Manufacturer | Bahco |
| Weight | 0.100000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
More from Bahco
-
Bahco NSB100-88. Non-sparking 88 mm impact open-end wrench made of copper beryllium, 445 mm€1,890.58Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Bahco NSB100-80. Non-sparking 80 mm copper beryllium impact open-end wrench, 400 mm€1,326.19Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Bahco NSB100-82. Non-sparking 82 mm impact open-end wrench made of copper beryllium, 400 mm€1,587.11Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Bahco NSB100-85. Non-sparking 85 mm impact open-end wrench made of copper beryllium, 400 mm€1,587.11Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost