Bahco 6700SM-13. Socket wrench insert, 1/4", hexagonal, SW 13 mm
€3.98
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL15844
Manufacturer Nr.
6700SM-13
Socket wrench insert, 1/4", hexagonal, SW 13 mm
Other versions
| item number | wrench width |
| WL15841 | 10 mm |
| WL15842 | 11 mm |
| WL15843 | 12 mm |
| WL15844 | 13 mm |
| WL15845 | 14 mm |
| WL15846 | 4 mm |
| WL15847 | 4.5 mm |
| WL15848 | 5 mm |
| WL15849 | 5.5 mm |
| WL15850 | 6 mm |
| WL15851 | 7 mm |
| WL15852 | 8 mm |
| WL15853 | 9 mm |
- 1/4" socket wrench inserts
- Hexagon, metric
- Not suitable for use with machines
- High performance steel alloy
- High gloss polished
- Knurled
- ISO 2725 / 1174
- DIN 3124 / 3120
Product details
| item number | WL15844 |
| model | 6700SM-13 |
| manufacturer | BAHCO |
| manufacturer item number | 6700SM-13 |
| width | 18 mm |
| order unit | piece |
| type of screw | hexagonal |
| ESD safe | no |
| VDE | no |
| tool length | 24.7 mm |
| wrench width | 13 mm |
| Manufacturer Nr. | 6700SM-13 |
|---|---|
| Manufacturer | Bahco |
| Weight | 0.100000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
More from Bahco
-
Bahco 5470 I-160. Jeweler's tweezers, hardened steel, PVC coated, 160 mm€15.35Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Bahco 5470 I-140. Jeweler's tweezers, hardened steel, PVC coated, 140 mm€14.63Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Bahco 5470-140. Jeweler's tweezers, hardened steel, polished, 140 mm€14.27Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Bahco 5471 F-120. Multi-purpose tweezers, hardened steel, polished 120 mm€19.10Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost