Bahco 6700SM-4.5. Socket wrench insert, 1/4", hexagonal, SW 4.5 mm
€5.83
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL15847
Manufacturer Nr.
6700SM-4.5
Socket wrench insert, 1/4", hexagonal, SW 4.5 mm
Other versions
| item number | wrench width |
| WL15841 | 10 mm |
| WL15842 | 11 mm |
| WL15843 | 12 mm |
| WL15844 | 13 mm |
| WL15845 | 14 mm |
| WL15846 | 4 mm |
| WL15847 | 4.5 mm |
| WL15848 | 5 mm |
| WL15849 | 5.5 mm |
| WL15850 | 6 mm |
| WL15851 | 7 mm |
| WL15852 | 8 mm |
| WL15853 | 9 mm |
- 1/4" socket wrench inserts
- Hexagon, metric
- Not suitable for use with machines
- High performance steel alloy
- High gloss polished
- Knurled
- ISO 2725 / 1174
- DIN 3124 / 3120
Product details
| item number | WL15847 |
| model | 6700SM-4,5 |
| manufacturer | BAHCO |
| manufacturer item number | 6700SM-4.5 |
| width | 11 mm |
| order unit | piece |
| VDE | no |
| type of screw | hexagonal |
| ESD safe | no |
| tool length | 24.7 mm |
| wrench width | 4.5 mm |
| Manufacturer Nr. | 6700SM-4.5 |
|---|---|
| Manufacturer | Bahco |
| Weight | 0.100000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
More from Bahco
-
Bahco 1995LM-2. Hexagon Key Wrenches (long), metric, phosphated, 2x102 mm€1.18Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Bahco 1995LM-3. Hexagon Key Wrenches (long), metric, phosphated, 3x129 mm€1.66Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Bahco 1995LM-12. Hexagon Key Wrenches (long), metric, phosphated, 12x262 mm€7.97Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Bahco 1995LM-14. Hexagon Key Wrenches (long), metric, phosphated, 14x294 mm€11.04Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost