C.K T4877X 05. Xonic screwdriver for Torx screws, T05x50 mm, 147 mm
€5.17
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL18384
Manufacturer Nr.
T4877X 05
Xonic screwdriver for Torx screws, T05x50 mm, 147 mm
Other versions
| item number | type of screw |
| WL18384 | TX05 |
| WL18385 | TX06 |
| WL25248 | TX09 |
| WL25249 | TX10 |
| WL25250 | TX15 |
| WL53858 | TX04 |
| WL53859 | TX07 |
| WL53860 | TX08 |
- Ergonomically designed handle with rotating trough cap for optimum control of the rotary movement even at lowest torques
- High quality chrome-vanadium steel shaft for exceptional strength and durability
- Precisely fitting tips for exact adjustments and damage-free screwing in
- Black blades, not chrome-plated, avoid reflections and flaking of chrome particles
- Color-coded trough caps for easy recognition
- Size: TX05
- Blade diameter: 2.5 mm
- Visible blade length: 50 mm
- total length: 147 mm
Product details
| item number | WL18384 |
| model | 4877X-TX-05x50 |
| manufacturer | C.K |
| manufacturer item number | T4877X 05 |
| dimensions (LxWxH) | 0 x 17 mm x 17 mm |
| dimensions with packaging (LxWxH) | 197 mm x 17 mm x 17 mm |
| order unit | piece |
| packaging mass | piece |
| type of screwdriver | normal screwdrivers |
| VDE | no |
| type of screw | TX05 |
| ESD safe | no |
| tool length | 147 mm |
| usage screwdriver | TORX-screws |
| Manufacturer Nr. | T4877X 05 |
|---|---|
| Manufacturer | C.K |
| Weight | 0.100000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
More from C.K
-
C.K T4723ESD 2. Screwdriver Triton ESD Pozidriv 2x100 mm, 200 mm€4.88Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
C.K T4725ESD 05. Screwdriver Triton ESD slotted, 5x125 mm, 215 mm€2.96Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
C.K T4730ESD. ESD screwdriver set for Torx screws, 5 pieces€31.38Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
C.K T4725ESD 03. Screwdriver Triton ESD slotted, 3x75 mm, 145 mm€2.13Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost