C.K T4838XESD25. Xonic ESD screwdriver hexagonal ball head, 2.5x50 mm, 157 mm
€8.40
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL20573
Manufacturer Nr.
T4838XESD25
Xonic ESD screwdriver hexagonal ball head, 2.5x50 mm, 157 mm
Other versions
| item number | hexagon socket |
| WL20571 | 1.5 mm |
| WL20572 | 2 mm |
| WL20573 | 2.5 mm |
| WL20574 | 3 mm |
- Ergonomically designed handle with rotating trough cap for optimum control of the rotary movement even at lowest torques
- High quality chrome-vanadium steel shaft for exceptional strength and durability
- Precisely fitting tips for exact adjustments and damage-free screwing in
- Black blades, not chrome-plated, avoid reflections and flaking of chrome particles
- Fully ESD compliant, dissipative in all areas
- Size: 2,5 mm
- Visible blade length: 60 mm
- total length: 157 mm
Product details
| item number | WL20573 |
| model | 4838X-ESD 2,5x60 mm |
| manufacturer | C.K |
| manufacturer item number | T4838XESD25 |
| dimensions (LxWxH) | 0 x 3 mm x 160 mm |
| dimensions with packaging (LxWxH) | 17 mm x 46 mm x 207 mm |
| order unit | piece |
| ESD safe | yes |
| hexagon socket | 2.5 mm |
| type of screw | hexagonal |
| type of screwdriver | normal screwdrivers |
| VDE | no |
| packaging mass | piece |
| tool length | 157 mm |
| Manufacturer Nr. | T4838XESD25 |
|---|---|
| Manufacturer | C.K |
| Weight | 0.100000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
More from C.K
-
-
-
C.K T0875. Blade set for oscillating tool, bi-metal blades, 2 pieces€7.27Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
C.K T0876. Blade set for oscillating tool, Bi-Metal blades, 2 pieces€8.12Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost