Bahco 1997M-3.5. Offset screwdriver, hexagonal, 3.5 mm, chrome-plated, 26x70 mm
€2.89
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL21136
Manufacturer Nr.
1997M-3.5
Offset screwdriver, hexagonal, 3.5 mm, chrome-plated, 26x70 mm
Other versions
| item number | hexagon socket |
| WL21136 | 3,5 mm |
| WL21137 | 4 mm |
| WL21138 | 4,5 mm |
| WL21139 | 5 mm |
| WL21140 | 6 mm |
| WL21141 | 7 mm |
| WL21142 | 8 mm |
| WL21143 | 9 mm |
| WL21145 | 11 mm |
| WL21146 | 12 mm |
| WL21147 | 14 mm |
| WL21148 | 16 mm |
| WL21150 | 17 mm |
| WL21151 | 19 mm |
- Offset screwdriver for hexagon socket screws, metric
- High quality steel, fully hardened
- Up to 3 mm burnished, from 3.5 mm chrome-plated
- Size pressed into the blade
- ISO 2936
Product details
| item number | WL21136 |
| model | 1997M-3,5 |
| manufacturer | BAHCO |
| manufacturer item number | 1997M-3.5 |
| length | 70 mm |
| width | 25 mm |
| order unit | piece |
| hexagon socket | 3,5 mm |
| type of screwdriver | allen wrench |
| packaging mass | piece |
| VDE | no |
| ESD safe | no |
| type of screw | hexagonal |
| tool length | 70 mm |
| Manufacturer Nr. | 1997M-3.5 |
|---|---|
| Manufacturer | Bahco |
| Weight | 0.100000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
More from Bahco
-
Bahco 1998M-5. Metric hexagon offset screwdriver, nickel-plated, 5,x85 mm€1.47Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Bahco 1998M-4. Metric hexagon offset screwdriver, nickel-plated, 4x74 mm€1.23Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Bahco 1998M-3. Metric hexagon socket key, nickel-plated, 3x66 mm€1.13Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Bahco 1998M-22. Metric hexagon offset screwdriver, nickel-plated, 22x222 mm€26.68Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost