Bahco 1995M-2,5. Offset screwdriver, hexagonal, 2.5 mm, burnished, 21x59 mm
€0.45
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL38732
Manufacturer Nr.
1995M-2,5
Offset screwdriver, hexagonal, 2.5 mm, burnished, 21x59 mm
Other versions
| item number | hexagon socket |
| WL38732 | 2.5 mm |
| WL33480 | 3 mm |
- Hex key L-wrenches for hexagon socket screws, metric
- High quality steel, fully hardened
- Burnished
- Size pressed into the blade
- ISO 2936
Product details
| item number | WL38732 |
| model | 1995M-2.5 |
| manufacturer | BAHCO |
| manufacturer item number | 1995M-2,5 |
| length | 59 mm |
| width | 15 mm |
| order unit | piece |
| hexagon socket | 2.5 mm |
| type of screwdriver | allen wrench |
| packaging mass | piece |
| VDE | no |
| ESD safe | no |
| type of screw | hexagonal |
| tool length | 59 mm |
| Manufacturer Nr. | 1995M-2,5 |
|---|---|
| Manufacturer | Bahco |
| Weight | 0.100000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
More from Bahco
-
Bahco 4750RCHD011. Strapazierfähiger Hartschalenkoffer, 29 l€557.74Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
-
Bahco 1-100-08-2-2. ERGO™ Flachfeile, Halbschlicht 200 mm€11.80Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -