Knipex 98 49 06. Socket wrench insert for hexagon socket screws with 1/2 "internal square, wrench size 6 mm, 75 mm
€28.92
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL62321
Manufacturer Nr.
98 49 06
Socket wrench insert for hexagon socket screws with 1/2 "internal square, wrench size 6 mm, 75 mm
Other versions
| item number | wrench width |
| WL62320 | 5 mm |
| WL62321 | 6 mm |
| WL62322 | 8 mm |
Socket for hexagon socket screws: For metric hexagon socket screw heads. Basic tool chrome-plated.
- For metric hexagon socket screw heads.
- Basic tool chrome plated
Product details
| item number | WL62321 |
| model | 98 49 06 |
| manufacturer | KNIPEX |
| manufacturer item number | 98 49 06 |
| dimensions (LxWxH) | 91 mm x 25 mm x 25 mm |
| dimensions with packaging (LxWxH) | 170 mm x 84 mm x 32 mm |
| Packaging volume | 0.441 dm³ |
| order unit | piece |
| type of packaging | single pack |
| standards | DIN EN 60900, DIN 7422 | IEC 60900 |
| RoHS conform | no |
| ESD safe | no |
| VDE | no |
| tool length | 75 mm |
| wrench width | 6 mm |
| Manufacturer Nr. | 98 49 06 |
|---|---|
| Manufacturer | Knipex |
| Weight | 0.100000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
More from Knipex



