Starlight 100-011177. LED magnifier lamp, 6 × pure white (6,000 K)
€487.52
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
STL-100-011177
Manufacturer Nr.
100-011177
LED magnifier lamp, 6 × pure white (6,000 K)
Frequently Bought Together
-
This Item:
€487.52Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Daylight E25110. LED magnifying lamp OMEGA 5, white
€168.32Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Waldmann 113460000-00695501. Magnifier lamp SNLQ 54/2, 3 dioptres
€640.36Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- Magnifying lamp LL6-PW
- 6 × pure white (6,000 K)
Product details
| item number | WL62548 |
| manufacturer | STARLIGHT |
| manufacturer item number | 100-011177 |
| order unit | piece |
| colour manufacturer | black |
| material | anodized aluminium / metal |
| Clamp width | 50 mm |
| Lens diameter | 120 mm |
| Number of LED | 6 |
| arm length | 850 mm |
| colour temperature | 6000 °K |
| length cable | 1.4 m |
| power consumption | 20 W |
| ESD safe | no |
| Manufacturer Nr. | 100-011177 |
|---|---|
| Manufacturer | Starlight |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | STARLIGHT Opto-Electronics Flachslander Straße 8 DE-90431 Nürnberg www.starlight-sl.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Starlight
-
Starlight 100-012329. Diffusor disc for ring lights, for RL40-35 series€38.72Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost













