Bahco NS320-6. Non-sparking offset wrench, aluminum bronze, 6 mm
€42.28
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL70589
Manufacturer Nr.
NS320-6
Non-sparking offset wrench, aluminum bronze, 6 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€42.28Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Bahco NSB304-2-125. Non-sparking Ergo Pozidriv copper beryllium screwdriver, PZ2x125
€74.46Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Bahco NSB301-6-100. Ergo Screwdrivers made of copper beryllium for slotted screws, electrician's blade, non-sparking, 1x6x100
€98.87Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
Other versions
| item number | hexagon socket |
| WL70587 | 4 mm |
| WL70590 | 8 mm |
| WL70589 | 6 mm |
| WL70591 | 10 mm |
| WL70588 | 5 mm |
- Made of aluminium bronze
- Offset screwdriver for hexagon head screws
- Short version
- Produced according to ISO 2936
- Non-sparking (NS) tools designed for use in potentially explosive environments
Product details
| item number | WL70589 |
| manufacturer | BAHCO |
| manufacturer item number | NS320-6 |
| length | 85 mm |
| width | 37 mm |
| order unit | piece |
| hexagon socket | 6 mm |
| Manufacturer Nr. | NS320-6 |
|---|---|
| Manufacturer | Bahco |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | BAHCO Werkzeuge Maybachstr. 10 DE-71711 Steinheim www.bahco-werkzeuge.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Bahco
-
Bahco 6M-21-23. Doppelmaulschlüssel, 21 mm × 23 mm, verchromt€9.77Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Bahco 1-100-06-2-2. ERGO™ Flachfeile, Halbschlicht 150 mm€10.10Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
-
Bahco 6M-24-27. Doppelmaulschlüssel, 24 mm × 27 mm, verchromt€11.76Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










