Auer EE 10,3-286.198+DK. Eimer rechteckig
€2.55
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
EE 10,3-286.198+DK
Manufacturer Nr.
Eimer & Dosen
Frequently Bought Together
-
This Item:
€2.55Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
SC A 0.5-99 F1. Screw-top jars Basic, White pail, green lid
€2.13Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
SC AG 1.0-99 F5. Screw-top jars with comfort handle, White pail, dark-grey lid
€2.88Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Comprising | Pail with lid, plastic handle |
| Outer dimensions L x W x H | 28.6 x 19.8 x 27.3 cm |
| Internal dimension height | 25.7 cm |
| Weight | 417 g |
| weight-bearing capacity | 11.33 kg |
| load | 77.25 kg |
| Colour | traffic white similar RAL 9016 |
| ISO-Volume | 10.3 liter |
| Handle | Plastic handle |
| Lid | with lid |
| Material | PP |
| Manufacturer | Auer |
|---|---|
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 1.000000 |
| Note | Stück auf Palette - 680 |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Auer
-
EDP 64/12 HG 2G. Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro, 60x40x13,5 cm€98.03Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
EDP 64/12 HG 1G. Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro, 60x40x13,5 cm€87.06Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
EDP S 64/12. Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro, 60x40x13,5 cm€85.38Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
EDP 64/12 HG. Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro, 60x40x13,5 cm€76.07Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










