SK L 43/27. Sichtlagerkästen im Euroformat SK, 40x30x27 cm
€14.01
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
SK L 43/27
Manufacturer Nr.
SK L 43/27
Sichtlagerkästen im Euroformat SK
Frequently Bought Together
-
This Item:
€14.01Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
KKS 2 t. Tipping box sets
€78.14Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
EG SKL 64/17 HG. Sichtlagerkästen im Euroformat mit Acrylglas-Sichtklappe, 60x40x17 cm
€36.18Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 40 x 30 x 27 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 37 x 27 x 25.5 cm |
| Open-fronted/access opening | Long side |
| Viewing/access opening W x H | 31 x 19.7 cm |
| Weight | 1.41 kg |
| Material | PP |
| Production information | Colour fluctuations are unavoidable due to raw material reasons |
| Colour | silver grey similar RAL 7001 |
| Manufacturer Nr. | SK L 43/27 |
|---|---|
| Manufacturer | Auer |
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 0.100000 |
| Note | Stück auf Palette - 80 |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Auer
-
EDP 64/42 1G. Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro, 60x40x43,5 cm€98.01Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
EDP 64/42 2G. Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro, 60x40x43,5 cm€109.00Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
EDP 64/42 HG 1G. Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro, 60x40x43,5 cm€98.01Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
EDP 64/42 HG. Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro, 60x40x43,5 cm€87.03Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










