ED 43/22 HG 2G. Eurobehälter Koffer 2GS, 40x30x23,5 cm
€50.29
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
ED 43/22 HG 2G
Manufacturer Nr.
ED 43/22 HG 2G
Eurobehälter Koffer 2GS
Frequently Bought Together
-
This Item:
€50.29Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
EG GEF LT 4317 HG. Eurobehälter mit Längsteiler, 40x30x17 cm
€76.30Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Auer EG VS 43/32. Eurobehälter geschlossen mit Verknüpfungssystem
€15.11Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 40 x 30 x 23.5 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 37 x 27 x 19.7 cm |
| Weight | 1.91 kg |
| Capacity | 20 liter |
| Material | PP |
| Production information | Colour fluctuations are unavoidable due to raw material reasons |
| Colour | Container, Lid: silver grey similar RAL 7001 Hinges and Latches, Grab handle: traffic black similar RAL 9017 |
| Made up of | 1x ED 43/22 HG 2x E KG G |
| Note | New Design: handles with radius; base design smooth |
| Manufacturer Nr. | ED 43/22 HG 2G |
|---|---|
| Manufacturer | Auer |
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 0.100000 |
| Note | Stück auf Palette - 90 |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Auer
-
SC AG 2.5-119 F3. Screw-top jars with comfort handle, White pail, red lid€4.12Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
SC AG 2.5-119 F4. Screw-top jars with comfort handle, White pail, blue lid€4.12Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
SC AG 2.5-119 F5. Screw-top jars with comfort handle, White pail, dark-grey lid€4.12Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
SC AG 2.5-119 F2. Screw-top jars with comfort handle, White pail, yellow lid€4.12Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










