ED 86/32 HG 2G. Eurobehälter Koffer 2GS, 80x60x33,5 cm
€86.95
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
ED 86/32 HG 2G
Manufacturer Nr.
ED 86/32 HG 2G
Eurobehälter Koffer 2GS
Frequently Bought Together
-
This Item:
€86.95Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
R-KLT 4315-7001. R-KLT-Behälter, 40x30x14,7 cm
€8.05Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
EG GEF LT 4375 HG. Eurobehälter mit Längsteiler, 40x30x7,5 cm
€50.44Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 80 x 60 x 33.5 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 77 x 57 x 29.7 cm |
| Weight | 6.98 kg |
| Capacity | 130 liter |
| Material | PP |
| Production information | Production-related colour streaks unavoidable |
| Colour | Container, Lid: silver grey similar RAL 7001 Hinges and Latches, Grab handle: traffic black similar RAL 9017 |
| Made up of | 1x ED 86/32 HG 2x E KG G 86 |
| Manufacturer Nr. | ED 86/32 HG 2G |
|---|---|
| Manufacturer | Auer |
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 0.100000 |
| Note | Stück auf Palette - 12 |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Auer
-
SB E 25-5015. Einsatzkästen für Sortimentsboxen, 26x10,4x6,3 cm€1.75Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
SB E 25-7016. Einsatzkästen für Sortimentsboxen, 26x10,4x6,3 cm€1.75Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
SB E 25-7001. Einsatzkästen für Sortimentsboxen, 26x10,4x6,3 cm€1.75Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
SB E 25-6018. Einsatzkästen für Sortimentsboxen, 26x10,4x6,3 cm€1.75Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










