ED 86/52. Eurobehälter mit Scharnierdeckel, 80x60x53,5 cm
€72.39
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
ED 86/52
Manufacturer Nr.
ED 86/52
Eurobehälter mit Scharnierdeckel
Frequently Bought Together
-
This Item:
€72.39Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
EDP S 64/42 1G. Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro, 60x40x43,5 cm
€107.32Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
EO 64/12. Euro containers perforated, 60x40x12 cm
€8.25Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 80 x 60 x 53.5 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 77 x 57 x 49.7 cm |
| Usable interior height in stack | 49.7 cm |
| Side design | Closed |
| Base design | Reinforced, closed |
| Handles | open |
| Handles long side | closed |
| Made up of | 1x EG 86/52 BO 1x SD 86 |
| Volume | 228 liter |
| Weight | 9.26 kg |
| Material | PP |
| Production information | Production-related colour streaks unavoidable |
| Colour | Container, Lid: silver grey similar RAL 7001 Hinges and Latches: traffic black similar RAL 9017 |
| Manufacturer Nr. | ED 86/52 |
|---|---|
| Manufacturer | Auer |
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 0.100000 |
| Note | Stück auf Palette - 8 |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Auer
-
SC AG 2.5-119 F6. Screw-top jars with comfort handle, White pail, white lid€4.12Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
SK V U. Hand trolley Multi-purpose, with height adjustment€319.79Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
SK V RO. Hand trolley Transport trolleys, with height adjustment€336.39Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
SK EG. Hand trolley Euro containers, without height adjustment€337.07Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










