EDP 43/22. Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro, 40x30x23,5 cm
€69.40
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
EDP 43/22
Manufacturer Nr.
EDP 43/22
Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro
Frequently Bought Together
-
This Item:
€69.40Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Auer EDP 86/12 HG 1G. Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro
€98.45Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Auer EDP 86/12. Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro
€88.73Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 41.1 x 32.8 x 23.6 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 37 x 27 x 19.7 cm |
| Foldable handle | none |
| Design | without lock |
| Handles | open |
| Side design | Closed |
| Base design | Smooth, closed |
| Volume | 20 liter |
| Weight | 2.16 kg |
| Material | PP |
| Production information | Colour fluctuations are unavoidable due to raw material reasons |
| Colour | Container, Lid: silver grey similar RAL 7001 Hinges and Latches: anthracite grey similar RAL 7016 |
| Manufacturer Nr. | EDP 43/22 |
|---|---|
| Manufacturer | Auer |
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 0.100000 |
| Note | Stück auf Palette - 90 |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Auer
-
EG SWN 134 6417. Systemwagen für Eurobehälter 60 x 40 Höhe 134 cm, neigbar, 83,4x55x134,6 cm€1,555.95Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
EG SWN 134 6412. Systemwagen für Eurobehälter 60 x 40 Höhe 134 cm, neigbar, 83,4x55x134,6 cm€1,779.05Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
EG SWN 134 64 U. Systemwagen für Eurobehälter 60 x 40 Höhe 134 cm, neigbar, 83,4x55x134,6 cm€1,483.50Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
EG SWN 134 6475. Systemwagen für Eurobehälter 60 x 40 Höhe 134 cm, neigbar, 83,4x55x134,6 cm€1,772.15Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










