EDP 64/27. Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro, 60x40x28,5 cm
€81.52
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
EDP 64/27
Manufacturer Nr.
EDP 64/27
Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro
Frequently Bought Together
-
This Item:
€81.52Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
ED 64/32 2G. Euro container cases 2GS, 60x40x33,5 cm
€60.34Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
EDP S 64/42 1G. Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro, 60x40x43,5 cm
€107.32Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 61.1 x 42.7 x 28.7 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 57 x 37 x 25.7 cm |
| Foldable handle | none |
| Design | without lock |
| Handles | open |
| Side design | Closed |
| Base design | Smooth, closed |
| Volume | 56 liter |
| Weight | 3.75 kg |
| Material | PP |
| Note | Non-stackable with two pieces of the series EDP 43 / EG 43 / ED 43 |
| Production information | Colour fluctuations are unavoidable due to raw material reasons |
| Colour | Container, Lid: silver grey similar RAL 7001 Hinges and Latches: anthracite grey similar RAL 7016 |
| Manufacturer Nr. | EDP 64/27 |
|---|---|
| Manufacturer | Auer |
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 0.100000 |
| Note | Stück auf Palette - 28 |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Auer
-
EG SW 134-1 8622. Systemwagen für Eurobehälter 80 x 60 Höhe 134 cm ohne Auszug, 103,4x65x134,6 cm€1,918.20Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
EG SW 134-1 8632. Systemwagen für Eurobehälter 80 x 60 Höhe 134 cm ohne Auszug, 103,4x65x134,6 cm€1,631.85Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
EG SW 134-1 86 U. Systemwagen für Eurobehälter 80 x 60 Höhe 134 cm ohne Auszug, 103,4x65x134,6 cm€1,812.40Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
EG SW 134-1 8612. Systemwagen für Eurobehälter 80 x 60 Höhe 134 cm ohne Auszug, 103,4x65x134,6 cm€2,186.15Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










