EDP S 43/17 HG. Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro, 40x30x18,5 cm
€77.23
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
EDP S 43/17 HG
Manufacturer Nr.
EDP S 43/17 HG
Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro
Frequently Bought Together
-
This Item:
€77.23Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
ED 43/27 HG 1G. Eurobehälter Koffer 1G, 40x30x28,5 cm
€34.17Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
EG 64/42 HG HO. Eurobehälter geschlossen, 60x40x42 cm
€24.75Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 41.1 x 32.8 x 18.6 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 37 x 27 x 14.7 cm |
| Foldable handle | none |
| Design | With lock |
| Handles | closed |
| Side design | Closed |
| Base design | Smooth, closed |
| Volume | 15 liter |
| Weight | 1.92 kg |
| Material | PP |
| Production information | Colour fluctuations are unavoidable due to raw material reasons |
| Colour | Container, Lid: silver grey similar RAL 7001 Hinges and Latches: anthracite grey similar RAL 7016 |
| Manufacturer Nr. | EDP S 43/17 HG |
|---|---|
| Manufacturer | Auer |
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 0.100000 |
| Note | Stück auf Palette - 120 |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Auer
-
-
SLK 64/42. Storage boxes with open front Euro format SLK, 60x40x42 cm€22.55Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
SLK 64/32. Storage boxes with open front Euro format SLK, 60x40x32 cm€16.64Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
RK 3214. Rack boxes and material flow boxes, 30x23,4x14 cm€4.08Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










