EDP S 43/27. Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro, 40x30x28,5 cm
€79.37
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
EDP S 43/27
Manufacturer Nr.
EDP S 43/27
Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro
Frequently Bought Together
-
This Item:
€79.37Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Auer EDP 86/42 HG 2G. Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro
€132.13Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
RL-KLT 4147-5005. RL-KLT-Behälter, 40x30x14,7 cm
€6.98Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 41.1 x 32.8 x 28.6 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 37 x 27 x 24.7 cm |
| Foldable handle | none |
| Design | With lock |
| Handles | open |
| Side design | Closed |
| Base design | Smooth, closed |
| Volume | 26 liter |
| Weight | 2.23 kg |
| Material | PP |
| Production information | Colour fluctuations are unavoidable due to raw material reasons |
| Colour | Container, Lid: silver grey similar RAL 7001 Hinges and Latches: anthracite grey similar RAL 7016 |
| Manufacturer Nr. | EDP S 43/27 |
|---|---|
| Manufacturer | Auer |
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 0.100000 |
| Note | Stück auf Palette - 70 |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Auer
-
-
ED 43/27 HG. Euro containers with hinge lid, 40x30x28,5 cm€17.40Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
ED 43/22 HG. Euro containers with hinge lid, 40x30x23,5 cm€16.73Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -










