EDP S 43/27 HG. Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro, 40x30x28,5 cm
€79.37
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
EDP S 43/27 HG
Manufacturer Nr.
EDP S 43/27 HG
Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro
Frequently Bought Together
-
This Item:
€79.37Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Auer EG VL 64/32 HG. Eurobehälter geschlossen mit Verknüpfungssystem
€20.81Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Auer EDP S 86/32 HG 2G. Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro
€131.66Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 41.1 x 32.8 x 28.6 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 37 x 27 x 24.7 cm |
| Foldable handle | none |
| Design | With lock |
| Handles | closed |
| Side design | Closed |
| Base design | Smooth, closed |
| Volume | 26 liter |
| Weight | 2.23 kg |
| Material | PP |
| Production information | Colour fluctuations are unavoidable due to raw material reasons |
| Colour | Container, Lid: silver grey similar RAL 7001 Hinges and Latches: anthracite grey similar RAL 7016 |
| Manufacturer Nr. | EDP S 43/27 HG |
|---|---|
| Manufacturer | Auer |
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 0.100000 |
| Note | Stück auf Palette - 70 |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Auer
-
SB E 15-7016. Einsatzkästen für Sortimentsboxen, 26x5,2x6,3 cm€1.28Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
SB E 15-7001. Einsatzkästen für Sortimentsboxen, 26x5,2x6,3 cm€1.28Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
SB E 22-1003. Einsatzkästen für Sortimentsboxen, 10,4x10,4x6,3 cm€0.81Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
SB E 15-6018. Einsatzkästen für Sortimentsboxen, 26x5,2x6,3 cm€1.28Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










