EDP S 64/42. Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro, 60x40x43,5 cm
€96.34
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
EDP S 64/42
Manufacturer Nr.
EDP S 64/42
Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro
Frequently Bought Together
-
This Item:
€96.34Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
EG 64/12 HG HO. Eurobehälter geschlossen, 60x40x12 cm
€13.98Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
ED 64/32 HG. Euro containers with hinge lid, 60x40x33,5 cm
€27.08Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 61.1 x 42.7 x 43.7 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 57 x 37 x 40.7 cm |
| Foldable handle | none |
| Design | With lock |
| Handles | open |
| Side design | Closed |
| Base design | Smooth, closed |
| Volume | 88 liter |
| Weight | 4.51 kg |
| Material | PP |
| Note | Non-stackable with two pieces of the series EDP 43 / EG 43 / ED 43 |
| Production information | Colour fluctuations are unavoidable due to raw material reasons |
| Colour | Container, Lid: silver grey similar RAL 7001 Hinges and Latches: anthracite grey similar RAL 7016 |
| Manufacturer Nr. | EDP S 64/42 |
|---|---|
| Manufacturer | Auer |
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 0.100000 |
| Note | Stück auf Palette - 20 |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Auer
-
SR.L.31509. System trolleys for rack boxes, 42 pieces RK 31509 (30x15.6x9 cm)€827.16Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
SR.L.51509. System trolleys for rack boxes, 42 pieces RK 51509 (50x15.6x9 cm)€860.04Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
SR.L.5109. System trolleys for rack boxes, 56 pieces RK 5109 (50x11.7x9 cm)€883.25Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
SR.L.41509. System trolleys for rack boxes, 42 pieces RK 41509 (40x15.6x9 cm)€835.80Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










