EG 43/75. Eurobehälter geschlossen, 40x30x7,5 cm
€9.84
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
EG 43/75
Manufacturer Nr.
EG 43/75
Eurobehälter geschlossen
Frequently Bought Together
-
This Item:
€9.84Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Auer EG VL 64/12 HO. Eurobehälter geschlossen mit Verknüpfungssystem
€25.13Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Auer EG VL 43/17. Eurobehälter geschlossen mit Verknüpfungssystem
€11.45Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 40 x 30 x 7.5 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 37 x 27 x 7 cm |
| Usable interior height in stack | 5.8 cm |
| Side design | Closed |
| Base design | Smooth, closed |
| Handles front | open |
| Handles long side | closed |
| Comprising | 1x EG 43/75 HG |
| Volume | 6.9 liter |
| Weight | 750 g |
| Material | PP |
| Production information | Colour fluctuations are unavoidable due to raw material reasons |
| Colour | silver grey similar RAL 7001 |
| Manufacturer Nr. | EG 43/75 |
|---|---|
| Manufacturer | Auer |
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 0.100000 |
| Note | Stück auf Palette - 330 |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Auer
-
-
-
SK L 86/42. Sichtlagerkästen im Euroformat SK, 80x60x42 cm€48.50Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -










