EG GEF LT 4375. Eurobehälter mit Längsteiler, 40x30x7,5 cm
€54.77
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
EG GEF LT 4375
Manufacturer Nr.
EG GEF LT 4375
Eurobehälter mit Längsteiler
Frequently Bought Together
-
This Item:
€54.77Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Auer EDP S 86/22. Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro
€105.83Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Auer EG VL 64/32. Eurobehälter geschlossen mit Verknüpfungssystem
€20.81Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 40 x 30 x 7.5 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 37 x 27 x 7 cm |
| Usable interior height in stack | 5.8 cm |
| Stacking height | 6.3 cm |
| Side design | Closed |
| Base design | Smooth, closed |
| Handles front | open |
| Handles long side | closed |
| Volume | 6.9 liter |
| Weight | 804 g |
| Material | PP |
| Production information | Colour fluctuations are unavoidable due to raw material reasons |
| Colour | silver grey similar RAL 7001 |
| Equipment | 1 x Length divider |
| Manufacturer Nr. | EG GEF LT 4375 |
|---|---|
| Manufacturer | Auer |
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 0.100000 |
| Note | Stück auf Palette - |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Auer
-
RK 5214. Rack boxes and material flow boxes, 50x23,4x14 cm€6.22Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
RK 61509. Rack boxes and material flow boxes, 60x15,6x9 cm€4.51Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
-










