EG GEF LT 6422. Eurobehälter mit Längsteiler, 60x40x22 cm
€86.12
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
EG GEF LT 6422
Manufacturer Nr.
EG GEF LT 6422
Eurobehälter mit Längsteiler
Frequently Bought Together
-
This Item:
€86.12Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
ED 86/52 HG 1G. Eurobehälter Koffer 1G, 80x60x53,5 cm
€89.17Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
ED 86/52 HG 2GL. Eurobehälter Koffer 2GL, 80x60x53,5 cm
€105.94Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 60 x 40 x 22 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 57 x 37 x 21.5 cm |
| Usable interior height in stack | 20.3 cm |
| Stacking height | 20.8 cm |
| Side design | Closed |
| Base design | Smooth, closed |
| Handles front | open |
| Handles long side | closed |
| Volume | 45 liter |
| Weight | 2 kg |
| Material | PP |
| Production information | Colour fluctuations are unavoidable due to raw material reasons |
| Colour | silver grey similar RAL 7001 |
| Equipment | 1 x Length divider |
| Manufacturer Nr. | EG GEF LT 6422 |
|---|---|
| Manufacturer | Auer |
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 0.100000 |
| Note | Stück auf Palette - |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Auer
-
EDP 43/27 HG 2G. Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro, 40x30x28,5 cm€92.03Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
EDP 43/27 HG. Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro, 40x30x28,5 cm€70.07Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
EDP 43/27 2G. Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro, 40x30x28,5 cm€92.03Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
EDP 43/27 HG 1G. Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro, 40x30x28,5 cm€81.05Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost









