EG GEF LT 6442. Eurobehälter mit Längsteiler, 60x40x42 cm
€123.29
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
EG GEF LT 6442
Manufacturer Nr.
EG GEF LT 6442
Eurobehälter mit Längsteiler
Frequently Bought Together
-
This Item:
€123.29Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Auer EDP S 86/12 HG. Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro
€97.30Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
EDP S 43/32 HG 1G. Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro, 40x30x33,5 cm
€91.59Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 60 x 40 x 42 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 57 x 37 x 41.5 cm |
| Usable interior height in stack | 40.3 cm |
| Stacking height | 40.8 cm |
| Side design | Closed |
| Base design | Smooth, closed |
| Handles front | open |
| Handles long side | closed |
| Volume | 88 liter |
| Weight | 3.54 kg |
| Material | PP |
| Production information | Colour fluctuations are unavoidable due to raw material reasons |
| Colour | silver grey similar RAL 7001 |
| Equipment | 1 x Length divider |
| Manufacturer Nr. | EG GEF LT 6442 |
|---|---|
| Manufacturer | Auer |
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 0.100000 |
| Note | Stück auf Palette - |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Auer
-
EG S SEWW 64/27. Würfelschaumpolster für Eurobehälter, 56x36x26 cm€69.72Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
EG S SEWW 64/12. Würfelschaumpolster für Eurobehälter, 56x36x11 cm€29.79Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
EG S SEWW 64/17. Würfelschaumpolster für Eurobehälter, 56x36x16 cm€43.10Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
EG S SEWW 64/22. Würfelschaumpolster für Eurobehälter, 56x36x21 cm€56.41Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










