EG GEF QT 4317. Eurobehälter mit Querteiler, 40x30x17 cm
€76.59
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
EG GEF QT 4317
Manufacturer Nr.
EG GEF QT 4317
Eurobehälter mit Querteiler
Frequently Bought Together
-
This Item:
€76.59Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Auer EG VL 32/17. Eurobehälter geschlossen mit Verknüpfungssystem
€20.26Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
EG 43/75. Eurobehälter geschlossen, 40x30x7,5 cm
€9.84Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 40 x 30 x 17 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 37 x 27 x 16.5 cm |
| Usable interior height in stack | 14.3 cm |
| Stacking height | 15.8 cm |
| Side design | Closed |
| Base design | Smooth, closed |
| Handles front | open |
| Handles long side | closed |
| Volume | 15 liter |
| Weight | 1.21 kg |
| Material | PP |
| Production information | Colour fluctuations are unavoidable due to raw material reasons |
| Colour | silver grey similar RAL 7001 |
| Equipment | 1 x Cross divider |
| Manufacturer Nr. | EG GEF QT 4317 |
|---|---|
| Manufacturer | Auer |
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 0.100000 |
| Note | Stück auf Palette - |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Auer














