EG GEF QT 6427. Eurobehälter mit Querteiler, 60x40x27 cm
€114.54
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
EG GEF QT 6427
Manufacturer Nr.
EG GEF QT 6427
Eurobehälter mit Querteiler
Frequently Bought Together
-
This Item:
€114.54Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
ED 64/17 HG 3G. Eurobehälter Koffer 3G, 60x40x18,5 cm
€71.63Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
EG 64/22 HG HO. Eurobehälter geschlossen, 60x40x22 cm
€16.92Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 60 x 40 x 27 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 57 x 37 x 26.5 cm |
| Usable interior height in stack | 25.3 cm |
| Stacking height | 25.8 cm |
| Side design | Closed |
| Base design | Smooth, closed |
| Handles front | open |
| Handles long side | closed |
| Volume | 56 liter |
| Weight | 2.43 kg |
| Material | PP |
| Production information | Colour fluctuations are unavoidable due to raw material reasons |
| Colour | silver grey similar RAL 7001 |
| Equipment | 1 x Cross divider |
| Manufacturer Nr. | EG GEF QT 6427 |
|---|---|
| Manufacturer | Auer |
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 0.100000 |
| Note | Stück auf Palette - |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Auer
-
EG SW 134 1208 6422. Systemwagen im Palettenformat, 130x106,2x134,6 cm€2,705.95Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
EG SW 134 1208 6417. Systemwagen im Palettenformat, 130x106,2x134,6 cm€3,115.35Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
EG SW 134 1208 6412. Systemwagen im Palettenformat, 130x106,2x134,6 cm€3,532.80Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
EG SW 134 1208 U. Systemwagen im Palettenformat, 130x106,2x134,6 cm€2,549.55Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










