EG GEF QT 6475. Eurobehälter mit Querteiler, 60x40x7,5 cm
€59.51
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
EG GEF QT 6475
Manufacturer Nr.
EG GEF QT 6475
Eurobehälter mit Querteiler
Frequently Bought Together
-
This Item:
€59.51Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
EG GEF LT 4322. Eurobehälter mit Längsteiler, 40x30x22 cm
€77.61Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Auer EG 43/22 VB. Eurobehälter geschlossen
€8.93Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 60 x 40 x 7.5 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 57 x 37 x 7 cm |
| Usable interior height in stack | 5.8 cm |
| Stacking height | 6.3 cm |
| Side design | Closed |
| Base design | Smooth, closed |
| Handles front | open |
| Handles long side | closed |
| Volume | 15 liter |
| Weight | 1.07 kg |
| Material | PP |
| Production information | Colour fluctuations are unavoidable due to raw material reasons |
| Colour | silver grey similar RAL 7001 |
| Equipment | 1 x Cross divider |
| Manufacturer Nr. | EG GEF QT 6475 |
|---|---|
| Manufacturer | Auer |
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 0.100000 |
| Note | Stück auf Palette - |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Auer
-
ESD SK 4. ESD storage boxes with open front SK, 35x21x15 cm€5.96Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
ESD SK 2. ESD storage boxes with open front SK, 16x10,2x7,5 cm€3.02Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
ESD SK 3L. ESD storage boxes with open front SK, 32,5x15x12,5 cm€4.68Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
ESD SK 3. ESD-23-15-12.5-SK - ESD storage box 23x15x12,5 cm€4.07Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










