Auer EDP S 32/12. Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro
€57.41
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
EDP S 32/12
Manufacturer Nr.
Stapelbehälter
Frequently Bought Together
-
This Item:
€57.41Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Auer EDP 86/32 1G. Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro
€113.38Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
EG 64/32 HO. Eurobehälter geschlossen, 60x40x32 cm
€20.70Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 31.1 x 23.3 x 13.6 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 27 x 17 x 11.5 cm |
| Foldable handle | none |
| Design | With lock |
| Handles | open |
| Side design | Closed |
| Base design | Smooth, closed |
| Volume | 5.3 liter |
| Weight | 661.4 g |
| Material | PP |
| Production information | Colour fluctuations are unavoidable due to raw material reasons |
| Colour | Container, Lid: silver grey similar RAL 7001 Hinges and Latches: anthracite grey similar RAL 7016 |
| Manufacturer | Auer |
|---|---|
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 1.000000 |
| Note | Stück auf Palette - 320 |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Auer
-
SLK 64/22. Storage boxes with open front Euro format SLK, 60x40x22 cm€14.29Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
SLK 43/32. Storage boxes with open front Euro format SLK, 40x30x32 cm€11.21Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
SLK 43/27. Storage boxes with open front Euro format SLK, 40x30x27 cm€9.65Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
SLK 43/22. Storage boxes with open front Euro format SLK, 40x30x22 cm€9.44Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










