Auer EDP S 86/42 HG. Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro
€121.27
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
EDP S 86/42 HG
Manufacturer Nr.
Stapelbehälter
Frequently Bought Together
-
This Item:
€121.27Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Auer EDP S 32/12 HG. Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro
€53.25Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
EO 64/15. Euro containers perforated, 60x40x15 cm
€8.37Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 81.3 x 62.8 x 43.8 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 77 x 57 x 40.5 cm |
| Foldable handle | none |
| Design | With lock |
| Handles | closed |
| Side design | Closed |
| Base design | Smooth, closed |
| Volume | 172 liter |
| Weight | 8.67 kg |
| Material | PP |
| Production information | Colour fluctuations are unavoidable due to raw material reasons |
| Colour | Container, Lid: silver grey similar RAL 7001 Hinges and Latches: anthracite grey similar RAL 7016 |
| Manufacturer | Auer |
|---|---|
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 1.000000 |
| Note | Stück auf Palette - 10 |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Auer
-
SC A 2.0-119 F6. Screw-top jars Basic, White pail, white lid€3.22Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
SC A 2.0-119 F4. Screw-top jars Basic, White pail, blue lid€3.22Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
SC A 2.5-119 F1. Screw-top jars Basic, White pail, green lid€3.43Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
SC A 2.0-119 F5. Screw-top jars Basic, White pail, dark-grey lid€3.22Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










