Auer EG GEF QLT 4327. Eurobehälter mit Quer- und Längsteiler
€99.90
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
EG GEF QLT 4327
Manufacturer Nr.
Stapelbehälter
Frequently Bought Together
-
This Item:
€99.90Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
EG GEF QT 6427 HG. Eurobehälter mit Querteiler, 60x40x27 cm
€114.54Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
ED 32/17 HG. Euro containers with hinge lid, 30x20x18,5 cm
€11.20Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 40 x 30 x 27 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 37 x 27 x 26.5 cm |
| Usable interior height in stack | 24.3 cm |
| Side design | Closed |
| Base design | Smooth, closed |
| Handles front | open |
| Handles long side | closed |
| Volume | 26 liter |
| Weight | 1.88 kg |
| Material | PP |
| Production information | Colour fluctuations are unavoidable due to raw material reasons |
| Colour | silver grey similar RAL 7001 |
| Manufacturer | Auer |
|---|---|
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 1.000000 |
| Note | Stück auf Palette - |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Auer
-
Gef 15 u. Box inserts for 60x40 cm Euro containers, 15 holes 10.9x11.7 cm bottom€4.50Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Gef 15 o. Box inserts for 60x40 cm Euro containers, 15 holes 10.9x11.7 cm top€4.50Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
-
Gef 12 u. Box inserts for 60x40 cm Euro containers, 12 holes 13.7x11.7 cm bottom€4.43Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










