Auer EG GEF QLT 4332. Eurobehälter mit Quer- und Längsteiler
€111.26
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
EG GEF QLT 4332
Manufacturer Nr.
Stapelbehälter
Frequently Bought Together
-
This Item:
€111.26Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
E2. Fleischkasten, 60x40x20 cm
€12.85Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
EG GEF LT 4317 HG. Eurobehälter mit Längsteiler, 40x30x17 cm
€76.30Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 40 x 30 x 32 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 37 x 27 x 31.5 cm |
| Usable interior height in stack | 29.3 cm |
| Side design | Closed |
| Base design | Smooth, closed |
| Handles front | open |
| Handles long side | closed |
| Volume | 30 liter |
| Weight | 2.08 kg |
| Material | PP |
| Production information | Colour fluctuations are unavoidable due to raw material reasons |
| Colour | silver grey similar RAL 7001 |
| Manufacturer | Auer |
|---|---|
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 1.000000 |
| Note | Stück auf Palette - |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Auer
-
ESD ED 86/52 HG. ESD-Eurobehälter mit Scharnierdeckel, 80x60x53,5 cm€79.12Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
GLT 1210/125R+D. Klappbare Großladungsträger, 120x100x122 cm€529.56Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
GLT 1210/125RB+D. Klappbare Großladungsträger, 120x100x122 cm€538.83Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
SST-15. Schraubstopfen, Schraubstopfen 1,5" passend für Big Boxen€3.48Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










