Auer EG GEF QLT 6475. Eurobehälter mit Quer- und Längsteiler
€79.27
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
EG GEF QLT 6475
Manufacturer Nr.
Stapelbehälter
Frequently Bought Together
-
This Item:
€79.27Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
ED 43/32 HG 2G. Eurobehälter Koffer 2GS, 40x30x33,5 cm
€52.19Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
EDP S 64/22 1G. Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro, 60x40x23,5 cm
€99.30Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 60 x 40 x 7.5 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 57 x 37 x 7 cm |
| Usable interior height in stack | 5.8 cm |
| Side design | Closed |
| Base design | Smooth, closed |
| Handles front | open |
| Handles long side | closed |
| Volume | 15 liter |
| Weight | 1.15 kg |
| Material | PP |
| Production information | Colour fluctuations are unavoidable due to raw material reasons |
| Colour | silver grey similar RAL 7001 |
| Equipment | 1 x Length divider 1 x Cross divider |
| Manufacturer | Auer |
|---|---|
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 1.000000 |
| Note | Stück auf Palette - |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Auer
-
EDP 43/32 HG. Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro, 40x30x33,5 cm€71.30Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
EDP 43/32 2G. Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro, 40x30x33,5 cm€93.27Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
EDP 43/32 HG 1G. Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro, 40x30x33,5 cm€82.28Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
EDP 43/32 HG 2G. Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro, 40x30x33,5 cm€93.27Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










