Auer EG VL 64/17 HG. Eurobehälter geschlossen mit Verknüpfungssystem
€15.41
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
EG VL 64/17 HG
Manufacturer Nr.
Stapelbehälter
Frequently Bought Together
-
This Item:
€15.41Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
EG 32/17 HO. Eurobehälter geschlossen, 30x20x17 cm
€13.94Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
EDP 43/17 HG. Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro, 40x30x18,5 cm
€67.93Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 60 x 40 x 17 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 57 x 37 x 16.5 cm |
| Usable interior height in stack | 15.3 cm |
| Stacking height | 15.8 cm |
| Side design | Closed |
| Base design | Smooth, closed |
| Coupling system design | Long side |
| Handles front | closed |
| Handles long side | closed |
| Comprising | 1x EG 64/17 HG 2x EG V |
| Volume | 35 liter |
| Weight | 1.51 kg |
| Material | PP |
| Production information | Colour fluctuations are unavoidable due to raw material reasons |
| Colour | silver grey similar RAL 7001 |
| Manufacturer | Auer |
|---|---|
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 1.000000 |
| Note | Stück auf Palette - 65 |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Auer
-
CP S 8644 B2-7016. Schutzkoffer Pro Trolley, 80x60x44,3 cm€403.49Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
CP S 8644 B2-6003. Schutzkoffer Pro Trolley, 80x60x44,3 cm€403.49Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
CP S 8644 B3-2002. Schutzkoffer Pro Trolley, 80x60x44,3 cm€404.63Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
CP S 8644 B3-6003. Schutzkoffer Pro Trolley, 80x60x44,3 cm€404.63Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










