Auer EG VL 64/32 HG. Eurobehälter geschlossen mit Verknüpfungssystem
€20.81
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
EG VL 64/32 HG
Manufacturer Nr.
Stapelbehälter
Frequently Bought Together
-
This Item:
€20.81Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Auer EDP 86/52 2G. Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro
€144.32Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Auer EG VL 64/27 HO. Eurobehälter geschlossen mit Verknüpfungssystem
€31.28Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 60 x 40 x 32 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 57 x 37 x 31.5 cm |
| Usable interior height in stack | 30.3 cm |
| Stacking height | 30.8 cm |
| Side design | Closed |
| Base design | Smooth, closed |
| Coupling system design | Long side |
| Handles front | closed |
| Handles long side | closed |
| Comprising | 1x EG 64/32 HG 2x EG V |
| Volume | 66 liter |
| Weight | 2.41 kg |
| Material | PP |
| Production information | Colour fluctuations are unavoidable due to raw material reasons |
| Colour | silver grey similar RAL 7001 |
| Manufacturer | Auer |
|---|---|
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 1.000000 |
| Note | Stück auf Palette - 45 |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Auer
-
SC IG 0.65-99 F4. Screw-top jars with comfort handle, White pail, blue lid€2.96Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
SC I 2.5-119 F4. Screw-top jars Basic, White pail, blue lid€3.73Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
SC IG 0.3-99 F4. Screw-top jars with comfort handle, White pail, blue lid€2.81Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
SC IG 0.5-99 F4. Screw-top jars with comfort handle, White pail, blue lid€2.90Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










