C.K T4884X. Xonic screwdriver set slotted / pH, 4-piece
€15.30
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL18025
Manufacturer Nr.
T4884X
Xonic screwdriver set slotted / pH, 4-piece
Frequently Bought Together
-
This Item:
€15.30Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Techspray 2307-50. Schaumstoffstäbchen, einseitig
€20.43Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Bahco 1-210-06-2-2. ERGO™ Halbrundfeile, Halbschlicht 150 mm
€13.08Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- Ergonomically designed handle with rotating recess cap for optimum control of the turning movement even with the smallest torques
- High quality chrome vanadium steel shank for exceptional strength and durability
- Precision fit tips for exact adjustments and damage free screwing in
- Black blades, not chrome plated, avoid reflections and chrome flaking
- Colour coded trough caps for easy identification
- Set contents: slotted: 1.8 x 60, 3.0 x 100, 4.0 x 150 mm, Phillips: 0 x 60 mm
Product details
| item number | WL18025 |
| model | 4884X |
| manufacturer | C.K |
| manufacturer item number | T4884X |
| dimensions (LxWxH) | 30 mm x 120 mm x 310 mm |
| dimensions with packaging (LxWxH) | 30 mm x 120 mm x 310 mm |
| scope of supply | slot: 1.8 x 60, 3.0 x 100, 4.0 x 150 mm Phillips: 0 x 60 mm |
| order unit | set |
| content unit | 4 piece |
| ESD safe | no |
| type of screwdriver | normal screwdrivers |
| VDE | no |
| packaging mass | set |
| type of screw | PH0, slot |
| Manufacturer Nr. | T4884X |
|---|---|
| Manufacturer | C.K |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | Carl Kammerling International Bendahler Straße 110 DE-42285 Wuppertal www.ck-tools.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from C.K
-
C.K T3767D 120. Sensoplus ESD Snipe nose pliers, bent, without cut, 130 mm€32.79Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
C.K T3703DL. Leatherette service bag, empty, 235x150x30 mm€19.52Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
C.K T3770 1D120. Sensoplus ESD flat nose pliers, with cut, 130 mm€30.96Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
C.K T3783D. Sensoplus ESD needle-nose pliers, without cut, 155 mm€35.36Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










